пʼятницю, 7 січня 2011 р.

Бердичівляни святкують Різдво Христове

7 січня мільйони християн східного обряду зустрічають одне з найголовніших свят року - Різдво Христове.
Із ранку у храмах Бердичева правили різдвяні служби. Урочисту літургію сьогодні відслужили і у базиліці Різдва Христового у Віфлеємі на Західному березі Йордану - місті, де, за євангельськими переказами, народився Ісус Христос.
7 січня в Україні є офіційним державним святом.
З цього дня починаються і традиційні різдвяні гуляння, фестивалі вертепів, фольклорні дійства, які триватимуть до Водохрещя (19 січня).
За вченням церкви, Свято Різдва символізує примирення людини з Богом. Різдво провіщає спокутний подвиг Христа та оновлення людської природи, ураженої гріхопадінням прародителів, розповідає Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору, протоієрей Віталій Бойков.
Згідно з євангельським переказом, коли римський імператор Август, який правив Іудеєю, оголосив перепис населення, і кожен мав записатися саме там, звідки був родом, - праведний Йосип відправився з нареченою Пресвятою Дівою Марією до свого рідного Віфлеєму.
Місто було переповнене юрмами людей, і, оскільки для подружжя не знайшлося місця у заїжджому дворі, Йосип і Марія знайшли притулок в печері, куди заганяли домашніх тварин. У цій стайні і народився Спаситель. Немовля Богородиця поклала в ясла.
Першими поклонитися Богові прийшли пастухи, яких сповістив Янгол. Услід за ними прийшли волхви (східні мудреці-язичники), які дізналися про диво за появою на небі незвичайної зірки. Ця зірка привела волхвів до місця Народження Ісуса і тому іменується Віфлеємською.
Невід'ємним атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи благу вістку - народження Божого Дитя. У відповідь колядники отримують подарунки: пиріжки, солодощі, цукерки та гроші. За святковим столом збирається вся родина, вітаючись словами: "Христос народився! Славімо його!"

Немає коментарів:

Дописати коментар


загрузка...