вівторок, 24 травня 2011 р.

Завтра в Україні розпочинається студентський бунт!

25 травня о 14.00 в Житомирі відбудеться студентська акція протесту проти деградації освіти в рамках всеукраїнської кампанії проти проекту нового Закону "Про вищу освіту" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Аналогічні акції заплановані більше ніж в 15 містах України (кількість міст постійно зростає).
Головна вимога акції: не допустити реєстрацію у парламенті проекту нового Закону "Про вищу освіту" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту ("законопроекту Табачника") у сьогоднішній його редакції, внесення до нього запропонованих студентами правок.
Нагадуємо, що всупереч перемовинам з дієвими студентськими та молодіжними організаціями, проект Закону продовжує містити норми, що суттєво дискримінують абітурієнтів, студентів, викладачів. Серед них:
завуальований, проте фактичний дозвіл адміністраціям ВНЗ збільшувати плату за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму;
фактичний дозвіл збільшувати навантаження на викладачів;
введення "триступеневої системи вступу" до ВНЗ, що загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів;
профанація автономії ВНЗ.
Організаторами акції в Житомирі виступають Житомирська незалежна студентська профспілка "Пряма дія", Житомирський міський осередок ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" (ФРІ), Житомирський обласний осередок ВМГО "Демократичний альянс".


Немає коментарів:

Дописати коментар


загрузка...